گوگل به درخواست دولت روسیه در خصوص تبلیغات سیاسی عمل کرد ، حذف ویدئوهای رهبر مخالفان پوتین از یوتیوب

به گزارش وبلاگ یادگیری، گوگل به تذکر دولت روسیه در خصوص سیاستمدار مخالف دولت؛ الکس ناوالنی توجه نموده و قصد دارد به سفارش دولت ویدئوهای تبلیغاتی وی را حذف کند.

گوگل به درخواست دولت روسیه در خصوص تبلیغات سیاسی عمل کرد ، حذف ویدئوهای رهبر مخالفان پوتین از یوتیوب

به گزارش وبلاگ یادگیری به نقل از گیزمودو، الکسی ناوالنی از سوی تیم گوگل محدود گردیده است. این در حالی است که تیم ناوالنی به شدت نسبت به این تصمیم واکنش منفی نشان داده اند.مدیر تیم تبلیغاتی ناوالنی می گوید؛ یوتیوب عملا در حال سانسور سیاسی است و این رفتار اساسا منطقی نیست.

از سوی دیگر گوگل می گوید که فعالیت های انتخاباتی کاندیداها تنها 24 ساعت قبل از انتخابات مشروعیت دارد و ویدئوههای الکسی ناوالنی وارد مرحله افراطی گردیده اند. مسئولان دولت روسیه ماه گذشته نامه ای به گوگل فرستادند که از این شرکت درخواست می کرد فیلم های تبلیغاتی نوالنی را مسدود کند؛ زیرا گفته می گردد که آنها تحت قانون انتخابات کشور روسیه غیر قانونی هستند(زیرا خارج از محدوده 24 ساعت تبلیغات قبل از انتخابات و مبارزات سیاسی را دربر می گیرد).گوگل تایید نموده که این فیلم ها را حذف می نماید و در بیانیه ای تاکید نموده که؛ ما همه درخواست های توجیهی را از نهادهای دولتی در نظر می گیریم. افزون بر این به تبلیغ نمایندگان تذکر می دهیم بر اساس قوانین عمل نمایند. ما به قوانین محلی و سیاست های تبلیغاتی احترام می گذاریم.

اعتراضات سازمان یافته نیروهای وابسته به ناولنی علیه پوتین مدت ها است برگزار می شوند اما به نظر می رسد این اعتراضات به فضای مجازی وارد گردیده اند. اکنون دولت روسیه با همکاری گوگل موفق گردیده بخشی از موج این اعتراضات را بشکند. باید دید تیم ناولنی چه بازخوردی علیه ماجرای مذکور خواهند داشت.

منبع: انتخاب

به "گوگل به درخواست دولت روسیه در خصوص تبلیغات سیاسی عمل کرد ، حذف ویدئوهای رهبر مخالفان پوتین از یوتیوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به درخواست دولت روسیه در خصوص تبلیغات سیاسی عمل کرد ، حذف ویدئوهای رهبر مخالفان پوتین از یوتیوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید