پروژه مهم و محوری برزمین مانده در گلستان نداریم

به گزارش وبلاگ یادگیری، سیدمناف هاشمی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: از بین پروژه های نیمه تمام استان 100 پروژه مهم را انتخاب کردیم و پیگیر اجرای آن ها هستیم.

پروژه مهم و محوری برزمین مانده در گلستان نداریم

وی با اشاره به این که از بین این 100 پروژه 50 پروژه در اولویت بالا قرار دارند و 20 مورد از این پروژه ها به عنوان پروژه های مهم و محوری انتخاب گردیده اند، افزود: اجرای این پروژه ها را دنبال می کنیم و معتقدیم از برنامه عقب نیستیم.

استاندار گلستان با بیان این که برای برخی از این پروژه ها سال جاری اعتبار گذاشته ایم، ادامه داد: اگر قرار نبود این پروژه ها اجرایی و عملیاتی گردد اعتبار پیش بینی نمی کردیم.

وی با اشاره به این که هم اکنون هیچ پروژه مهم و محوری برزمین مانده و یا این که از اجرای آن عقب نشینی کنیم نداریم، افزود: از نظر ما پروژه آرمان طبیعت و راه آهن جزو پروژه هایی است که ما پیگیر هستیم اما عملیات اجرایی آن با تاخیر دنبال می گردد.

هاشمی به موضوع انتقاد از وزیر راه و شهرسازی هم اشاره و بیان نمود: نسبت به تجهیز نشدن کارگاه اجرای پروژه برقی کردن راه آهن گرگان- اینچه برون- گرمسار- تهران پس از 40 روز از کلنگ زنی انتقاد داشتیم و این موضوع را امروز از مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی پیگیر شدم.

اجرایی نشدن راه آهن ارتباطی به تحریم ها ندارد

وی توضیح داد: شروع نشدن عملیات اجرایی این پروژه به تحریم ها ارتباطی ندارد و بر اساس اعلام مسئولان راه آهن چون سرمایه گذار این پروژه خارجی است کوشش دارد از پیمانکاران بومی در اجرای این پروژه استفاده کند.

وی با تاکید بر این که اعتقاد دارم پروژه ای که 50 روز قبل کلنگ خورده نباید مسکوت بماند و این انتقاد را رسانه ای کردم، گفت: طبق تفاهم نامه با روسیه، سرمایه گذار سه ماه برای انتخاب پیمانکار بومی وقت دارد و 40 روز از مهلت آن باقی مانده است.

استاندار گلستان با بیان این که به گفته مسئولان راه آهن این پروژه تعطیل نیست و در مرحله شناسایی پیمانکار است، افزود: همچنین در خصوص پروژه آرمان طبیعت هم ما پیگیر اجرای آن هستیم اما مجری و سرمایه گذار دیدگاه های جدیدی را مطرح نموده است.

به گفته وی هم سرمایه گذار عمانی و هم نماینده وی در تهران معتقدند اجرای پروژه آرمان طبیعت اقتصادی نیست و باید این پروژه به شهرک ساحلی تبدیل گردد.

بر اساس منافع استانی تصمیم گیری می کنیم

هاشمی ادامه داد: ما بر اساس منافع استانی تصمیم می گیریم و با تمام احترامی که برای سرمایه گذاران قائل هستیم، حاضر نیستیم حق و حقوق دولت و بیت المال را فدا کنیم.

وی با بیان این که خواسته های متفاوت سرمایه گذار پروژه آرمان طبیعت را در کمیته های دیگر مطرح نموده و برای آن تصمیم گیری می کنیم، افزود: همچنین موضوع پتروشیمی گلستان در معاونت اقتصادی استانداری در حال پیگیری است و دستگاه های همکار تعیین گردیده و از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه احتماعی، نفت و ... در سطح ملی و استانی اجرای آن و حسابرسی ها را دنبال می کنیم.

وی با تاکید بر این که امیدواریم سرمایه گذار برای اجرای این پروژه جذب گردد، توضیح داد: بعضی از پروژه ها که دیگران آن را تعطیل نموده بودند، متوجه سختی آن بودند اما ما اجرای آن ها را دنبال می کنیم تا به بهره برداری برسند.

هاشمی با اشاره به این که هشت شهرک گردشگری از پروژه های مهم و محوری بوده که هم اکنون از مرحله مکان یابی عبور نموده اند، بیان نمود: نجات خلیج گرگان جزو پروژه های مهم و محوری بود که پیگیر شدیم و لایروبی کانال های خلیج گرگان مصوب شد و طبق مصوبه باید پیگیر شویم تا پیش بینی منابع و اعتبار آن در هیئت دولت انجام گردد.

استاندار گلستان از اجرای پروژه پارک پسماند به عنوان پروژه اثرگذار در حفظ محیط زیست گلستان نام برد و گفت: ابتدا حمل و انتقال زباله به این منطقه را ممنوع و با استفاده از ظرفیت استان بدون تنظیم قرارداد 10 میلیارد تومان برای آن هزینه کردیم.

وی با یادآوری این که با ریختن یک متر خاک بر روی زباله ها درختکاری در پارک پسماند گرگان انجام شد، افزود: انجام مطالعات و دریافت مجوزها از منابع طبیعی و همچنین تحویل زمین به مراحل بعدی اجرای این پروژه بود که انجام گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پروژه مهم و محوری برزمین مانده در گلستان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه مهم و محوری برزمین مانده در گلستان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید