نیکفر: قهرمانی پرسپولیس در لیگ نیمه تمام ممکن نیست، منطقی است که تیم برتر نیم فصل، قهرمان لیگ باشد

به گزارش وبلاگ یادگیری، منوچهر نیکفر، سرپرست باشگاه سپاهان گفت: برای تعیین شدن شرایط فصل جاری لیگ برتر فوتبال در صورت نیمه تمام ماندن، تنها دو روش وجود دارد.

نیکفر: قهرمانی پرسپولیس در لیگ نیمه تمام ممکن نیست، منطقی است که تیم برتر نیم فصل، قهرمان لیگ باشد

منوچهر نیکفر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ یادگیری درباره تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: فعلاً همه منتظریم تا مسؤلان وزارت بهداشت، آمار و شرایط موجود را ارزیابی و برای برگزاری بازی ها تصمیم گیری نمایند. اولویت اول سلامت مردم است و باید حفظ گردد، بنابراین اگر وزارت بهداشت تشخیص می دهد که صلاح نیست مسابقات ادامه پیدا کند، همه باید از این تصمیم تبعیت کنیم.

وی ادامه داد: اگر وزارت بهداشت تشخیص داد که به طور مثال دو ماه دیگر شرایط خوب می گردد، می توان برنامه ریزی کرد و مسابقات را ادامه داد، ولی مسئله مهم در هر صورت سلامت مردم و جامعه است، چون بازیکنان هم خانواده دارند و با آنها در ارتباط هستند و خانواده ها نیز با جامعه در تماس هستند. ولی اگر قرار باشد مسابقات ادامه پیدا کند باید از 20 روز قبل تمرینات شروع گردد.

سرپرست باشگاه سپاهان درباره اینکه بعضی ها اعتقاد دارند در صورت نیمه تمام ماندن مسابقات پرسپولیس به عنوان صدرنشین لیگ باید عنوان قهرمانی را کسب کند، اشاره نمود: امکان چنین اتفاقی نیست. هنوز 9 بازی و 27 امتیاز تا پایان لیگ مانده و ممکن است خیلی چیزها تغییر کند. اگر قرار باشد قهرمان اعلام گردد، باید قهرمان نیم فصل، عنوان قهرمانی را بگیرد!

نیکفر یادآور شد: در صورت نیمه تمام ماندن مسابقات دو روش می تواند در دستور کار قرار بگیرد، اول اینکه 21 بازی گذشته نادیده گرفته و فصل نوزدهم تکرار گردد. روش دوم هم این است که لیگ همین جا تمام گردد و قهرمان نیم فصل به عنوان قهرمان فصل انتخاب گردد. الان از نیم فصل 6 هفته گذشته و تا پایان فصل 9 هفته مانده، پس منطقی است که قهرمان نیم فصل، قهرمان لیگ باشد.

وی درباره حرف و حدیث هایی که برای زمان نیم فصل (هفته پانزدهم یا هفته هفدهم) وجود دارد، تأکید کرد: لیگ ما 16 تیمی است و در طول فصل هر تیم 30 بازی برگزار می نماید، بنابراین هفته پانزدهم نیم فصل خواهد بود. اگر بخواهیم نیم فصل را در هفته ای مثل هفته شانزدهم قرار دهیم، این یک تعریف جدید از نیم فصل خواهد بود و می گردد نیم فصل بعلاوه یک بازی.

نیکفر در پایان گفت: نباید در این باره استانداردها را تغییر داد و مبانی اصولی باید رعایت گردد و همه قبول کنیم. در نهایت بهترین مسئله می تواند نظر و تصمیم فیفا باشد که همه باید آن را بپذیریم، اما به نظر من اگر فصل تکرار گردد، بهتر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نیکفر: قهرمانی پرسپولیس در لیگ نیمه تمام ممکن نیست، منطقی است که تیم برتر نیم فصل، قهرمان لیگ باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکفر: قهرمانی پرسپولیس در لیگ نیمه تمام ممکن نیست، منطقی است که تیم برتر نیم فصل، قهرمان لیگ باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید