نمایشگاه کتاب روز ترجمه برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ یادگیری، نمایشگاه موضوعی کتاب روز جهانی ترجمه در دو نوبت در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می گردد .

نمایشگاه کتاب روز ترجمه برگزار می گردد

سازمان ملل متحد در یک قطعنامه، سی ام سپتامبر برابر با هشتم مهرماه را به افتخار سَنت جروم (Jerome)، روز دنیای ترجمه و مترجم اعلام نموده است. سنت جروم یکی از قدیسان کلیسای کاتولیک است که برای اولین بار بخش اعظم انجیل را به لاتین ترجمه کرد.

در عصر طلایی اسلام نیز، نهضت ترجمه ای شکل گرفت که می توان گفت روند تاریخ را به کلی عوض کرد. مسلمانان دست به ترجمه آثار علمی کلاسیک یونان، رم، هند و چین زدند و از دل این نهضت دانشمندانی نظیر ابوعلی سینا و ابوریحان بیرونی برآمدند.

فدراسیون بین المللی ترجمه (FIT) در سال 1991 پیشنهاد مشخص این روز را به عنوان روز دنیای ترجمه با رویکرد ارج نهادن به مترجمان و تأکید بر اهمیت حرفه ترجمه، خاطرنشان کرد و این روز را انگیزه ای برای دست اندرکاران این صنعت در دنیا دانست تا به بهره گیران این خدمات، اهمیت این حرفه (از هر نوع آن) را یادآور گردد. هر ساله در روز دنیای ترجمه گردهمایی هایی در دانشگاه ها و مؤسسات دنیا با شرکت صاحب نظران و پژوهشگران ترجمه برگزار می گردد.

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برای گرامیداشت این روز در تاریخ 8 و 14 مهر ماه نمایشگاهی از منابع موجود را در ساعات کار کتابخانه برپا می نماید. در این نمایشگاه، آثار و کتاب های مرتبط با این مناسبت به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایشگاه کتاب روز ترجمه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب روز ترجمه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید