نقش مجیدی در تحول خط حمله استقلال: فرهادِ گل کَن

به گزارش وبلاگ یادگیری، استقلال در 5 بازی اخیر، 12 گل زده و موقعیت های بسیاری هم خلق نموده. نقش فرهاد مجیدی در تحول خط حمله استقلال مشهود است، بخصوص اگر بدانیم نقش اصلی او در کادر فنی، کار با مهاجمان است.

نقش مجیدی در تحول خط حمله استقلال: فرهادِ گل کَن

نقش غیرقابل انکار مجیدی در تحول خط حمله استقلال

امیر اسدی ، فرهاد مجیدی را بارها در نزدیکی های نیمکت استقلال دیده بودیم اما هر بار اتفاقی عجیب رخ داد تا این مهاجم سابق و محبوب از حضور در کادر فنی، یا صرف نظر کند و یا منصرفش نمایند. همه این اتفاق در طول 3 سال گذشته رخ داد و مجیدی هم مجبور شد برای کسب تجربه به اسپانیا برود و مربیگری را در تیم های پایه باشگاه اسپانیول شروع کند. او در این مدت کلاس های پیشرفته مربیگری را هم طی کرد تا هنگام بازگشت به استقلال، دست پر باشد و نه تهی از تجربه.

یکی از اقدام های ویژه و به موقع استقلال در تعطیلات نیم فصل، بازگشت مجیدی، این بار به عنوان یکی از اعضای کادر فنی بود. او با کوشش بی وقفه علی خطیر که یکی از معاونین باشگاه است، وارد کادر فنی استقلال شد تا نخستین تجربه مربیگری در فوتبال ایران را کسب کند. همکاری با شفر که پیشتر مربی مجیدی در امارات بود، یکی از دلایل پاسخ مثبت فرهاد به حضور در استقلال بود.

-

فرهاد مجیدی چند روز قبل از شروع نیم فصل دوم و بازی مقابل پیکان در تمرین های استقلال آفتابی شد، لباس کادر مربیگری را پوشید و فعالیت جدید خود را شروع کرد. مأموریت مجیدی از همان ابتدا معین بود. کار با مهاجمان استقلال- روحی روانی و فنی- و آموزش گلزنی به آنها. اگر در این مدت سری به تمرین استقلال زده باشید، به این مسئله پی می برید که نقش مجیدی در تمرین استقلال و به ویژه کارهای فنی با مهاجمان، پررنگ و مشهود است.

استقلال از وقتی فرهاد مجیدی را روی نیمکت نشانده و از او در کار فنی با مهاجمان استفاده نموده، 5 بزی انجام داده و 4 پیروزی ارزشمند به دست آورده. جز بازی مقابل تراکتورسازی که با شکست یک بر صفر استقلال به خاتمه رسید، تیم شفر در تمام بازی ها گل زده و رقبا را با اختلاف بالا شکست داده. نخستین حریف پیکان بود که با 4 گل مغلوب استقلال شد، دومی پارس جنوبی جم بود که با نتیجه 2 بر صفر باخت. سومین حریف ، ذوب آهن نام داشت که با آن ساختار دفاعی قدرتمند، مقابل مهاجمان استقلال 3 بار زانو زد و چهارمی هم فولاد که با قطبی به ثبات رسیده بود اما با نتیجه 3 بر یک مغلوب تیم شفر شد.

-

استقلال از وقتی فرهاد مجیدی را به کادر فنی اضافه نموده، 12 گل در 5 بازی به ثمر رسانده و آماری جذاب را به نام خود ثبت نموده. یعنی به طور میانگین، هر بازی 2،5 گل زده که نشان می دهد خط حمله استقلال تا چه حد متحول شده است. بی شک بخش اعظمی از این تحول را باید به نام فرهاد مجیدی بنویسیم. مربی جوان استقلال که نقش غیرقابل انکاری در تغییر خط حمله استقلال، از ضعف به قوت داشته است. مجیدی که خود ار بهترین مهاجمان 3 دهه اخیر فوتبال ایران است، در کنار وینفرد شفر خط حمله ای را آماده نموده که هر مدافع و دروازه بانی را مغلوب می نماید. از رشید مظاهری و ذوب آهن بگیرید و به فولاد و پیکان و رحمان احمدی برسید.

-

3

منبع: ایران ورزشی

به "نقش مجیدی در تحول خط حمله استقلال: فرهادِ گل کَن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مجیدی در تحول خط حمله استقلال: فرهادِ گل کَن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید