مراحل اولیه طرح ترویج لباس های سنتی در کشور اجرا گردیده است

به گزارش وبلاگ یادگیری، معصومه ابتکار ظهر شنبه در حاشیه بازدید از غرفه های صنایع دستی در قلعه چالشتر استان چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت دولت از صنایع دستی در حوزه مهارت افزایی شامل آموزش هایی است که توسط معاونت زنان و و خانواده انجام می گردد که سال جاری نیز این حمایت ها ادامه دارد.

مراحل اولیه طرح ترویج لباس های سنتی در کشور اجرا گردیده است

70 درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان فراوری می گردد

وی اضافه نمود: آموزش های تخصصی نیز توسط سازمان میراث فرهنگی انجام می گردد که نقش مهمی در ارتقای توانمندی زنان در این بخش داشته است.

وی اعلام کرد: 70 درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان فراوری می گردد.

مشاور رئیس جمهور در امور زنان با اشاره به اجرای طرح ویژه برای لباس های سنتی، اعلام کرد: این طرح در سطح ملی و استان هایی که زمینه آن را دارند انجام می گردد که حتی در کوشش هستیم در محیط های کاری نیز از این لباس ها استفاده گردد.

وی توضیح داد: طرح ترویج لباس های سنتی مراحل اولیه آن اجرا گردیده و سیاستگذاری آن در سطح کلان نیز انجام گردیده است که با توجه به وفاقی که بر روی این لباس ها وجود دارد و زیبایی لباس ها، این امر پیغام خوبی نیز به همراه داشته باشد.

مشاور رئیس جمهور در امور زنان با اشاره به بیمه زنان سرپرست خانوار، گفت: سال جاری 230 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته گردیده که در اختیار دستگاه های زیربط قرار گرفته است.

ابتکار با اشاره به ارائه تسهیلات در زمینه صنایع دستی، اعلام کرد: یکی از حوزه های حمایت دولت، ارائه تسهیلات به طرح های اشتغالزا با توجیه اقتصادی پایدار به روستائیان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مراحل اولیه طرح ترویج لباس های سنتی در کشور اجرا گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل اولیه طرح ترویج لباس های سنتی در کشور اجرا گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید