علی قارداشی: لیگ تنیس روی میز نیمه کاره نخواهد ماند، انتخابی تیم ملی را دوباره برگزار نمی کنیم

به گزارش وبلاگ یادگیری، رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: لیگ برتر در مراحل پایانی است و مسابقات به جامانده را برگزار می کنیم و قرار نیست این لیگ نیمه کاره بماند.

علی قارداشی: لیگ تنیس روی میز نیمه کاره نخواهد ماند، انتخابی تیم ملی را دوباره برگزار نمی کنیم

مهرداد علی قارداشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ یادگیری، درباره شرایط ملی پوشان تنیس روی میز در هفته های جاری و پس از شیوع ویروس کرونا گفت: ملی پوشان دو دسته هستند؛ آنهایی که قرار بود در رقابت های کسب سهمیه المپیک شرکت نمایند و همچنین نفراتی که برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان انتخاب شده بودند. درباره نفرات منتخب برای حضور در رقابت های جهانی شنیده ام که هر کدام در شهرهای خود و با رعایت موارد بهداشتی تمرین می نمایند. چهار بازیکنی هم که قرار بود برای کسب سهمیه المپیک به تایلند اعزام شوند، نوشاد و نیما عالمیان با توجه به تعویق لیگ فرانسه فعلاً در شهر بابل به تمرین می پردازند. شیما صفایی و ندا شهسواری هم در همدان و کرمانشاه حضور دارند و تمرین می نمایند تا از شرایط آمادگی دور نشوند.

وی در ادامه اضافه نمود: مسابقات قهرمانی جهان قرار بود در فروردین ماه برگزار گردد که تا تیر ماه به تعویق افتاد. البته پس از تشدید بحران کرونا در جهان، این رویداد سه ماه دیگر یعنی تا مهر ماه عقب افتاد. درباره مسابقات کسب سهمیه المپیک هم هنوز تاریخ جدیدی اعلام نشده است و ما منتظر این موضوع هستیم.

علی قارداشی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به تعویق این دو رویداد، باز هم برای معرفی ملی پوشان مسابقه انتخابی برگزار خواهد شد یا نه؟، تأکید کرد: خیر، قرار نیست ما یک بار دیگر مسابقه انتخابی برگزار کنیم و ملی پوشان برای حضور در هر دو رویداد تعیین و معرفی شده اند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و لغو اعزام بازیکنان کشورمان به مسابقات قطر و عمان گفت: ما جزو اولین فدراسیون هایی بودیم که به فدراسیون جهانی ایمیل زدیم و درخواست کردیم که این عدم حضور باعث کم شدن امتیاز بازیکنان کشورمان نگردد. کمیته ملی المپیک هم با توجه به اهمیت این موضوع، پیگیری لازم را انجام داد و خوشبختانه اعلام رنکینگ جدید متوقف شده است.

علی قارداشی درباره شرایط لیگ برتر تنیس روی میز خاطر نشان کرد: لیگ رشته ما هم مثل سایر رشته هاست و بخشی از آن هنوز باقی مانده است. البته ما این لیگ را نیمه کاره نخواهیم گذاشت و آن را برگزار می کنیم. این یک تصمیم جمعی است. ما نباید در این خصوص بی گدار به آب بزنیم، چرا که ممکن است عدم برگزاری و نیمه کاره گذاشتن لیگ تنیس روی میز پس از صدور مجوزهای لازم از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، به صندلی این رشته در سازمان ها، شرکت ها و نهادهایی که تیم داری می نمایند، لطمه وارد کند.

وی درباره برگزاری مراسم روز جهانی تنیس روی میز که سال جاری متفاوت از سال های قبل بود، گفت: سال جاری برخلاف گذشته این فرصت فراهم نبود که علاقه مندان به این رشته در شهرهای مختلف دور هم جمع شوند. با این وجود و پس از اعلام فدراسیون، عده ای با استفاده از وسایل و میزهایی که در خانه داشتند، کلیپ هایی را به مناسبت روز جهانی تنیس روی میز تهیه کردند که جالب توجه هم بود. البته این شرایط در دیگر کشورها نیز وجود داشت و قهرمانان این رشته در نقاط مختلف در خانه های شان فیلم گرفته و به اشتراک گذاشته بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی قارداشی: لیگ تنیس روی میز نیمه کاره نخواهد ماند، انتخابی تیم ملی را دوباره برگزار نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی قارداشی: لیگ تنیس روی میز نیمه کاره نخواهد ماند، انتخابی تیم ملی را دوباره برگزار نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید