عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد راحت تر منتقل می شود

به گزارش وبلاگ یادگیری، تهران (پانا) - معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان معتقد استعفونت های حاد تنفسی از جمله بیماری کووید 19 که از آن جمله است، در هوای سرد راحت تر منتقل می شود.

عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد راحت تر منتقل می شود

به گزارش ایرنا، مسعود نوروزی با اشاره به بارش برف در مناطق مختلف گیلان گفت: بسیاری برای بهره مندی از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند که باید توصیه های بهداشتی را به طور جدی رعایت نمایند.

وی بیان داشت: به مردم توصیه می شود که در این هوای سرد و برفی تردد نداشته باشند و در صورت ضرورت برای خارج شدن از منزل از خود محافظت نمایند، لباس گرم بپوشند، ماسک بزنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: استفاده از خوراکی های دارای ویتامین و مایعات گرم نیز توصیه می شود.

وی با بیان اینکه 460 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: 97 نفر در 24 ساعت گذشته به این ویروس مبتلا شدند.

تا به امروز یک میلیون و 354 هزار و 520 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جانباختگان کرونا در کشور نیز به 57 هزار و 150 نفر رسیده است.

یک میلیون و 144 هزار و 549 نفر از بیماران نیز تا به امروز بهبود یافته اند، 4168 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 به دلیل شرایط نامناسب بالینی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد راحت تر منتقل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد راحت تر منتقل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید