سازمان کشورهای آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد نکرد

به گزارش وبلاگ یادگیری، رییس سازمان کشورهای آمریکایی هشدار داد که راه چاره نظامی برای بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا را نباید رد کرد.

سازمان کشورهای آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد نکرد

به گزارش وبلاگ یادگیری و به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوئیس آلماگرو، رییس سازمان کشورهای آمریکایی، گفت : نباید گزینه مداخله نظامی با هدف از میان برداشتن بحران اقتصادی و سیاسی ناشی از فعالیت های نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا را حذف کنیم.

سازمان کشورهای آمریکایی یا OAS یک سازمان منطقه ای است که در سال 1948 پایه ریزی شد که 35 عضو دارد و مقر آن در واشنگتن است.

اوایل ژوئیه امسال میلادی رسانه های آمریکایی گزارش دادند که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا درباره احتمال حمله به ونزوئلا در پاسخ به بحران سیاسی در این کشور آمریکای لاتین با مشاوران سیاست خارجی خود، گفت وگو و رایزنی داشته است.

در همین حال نیکولاس مادورو نیز به سربازان و ارتش ونزوئلا تاکید نموده تا برای واکنش نشان دادن به تهاجم احتمالی آمریکا آمادگی لازم را داشته باشند.

اخیرا نیز روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آمریکایی و ونزوئلایی گزارش داده است که دولت واشنگتن با برخی از افسران متمرد ارتش ونزوئلا برای برنامه ریزی به منظور سرنگونی دولت این کشور گفت وگویی داشته است.

دولت ونزوئلا با بحران های اقتصادی و سیاسی در نتیجه کاهش جهانی قیمت نفت و تحریم های آمریکایی دست و پنجه نرم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سازمان کشورهای آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان کشورهای آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید