روزنامه آمریکایی: طرح آمریکا و اشرف غنی برای صلح افغانستان عملی نیست

به گزارش وبلاگ یادگیری، نیویورک تایمز نوشت که آمریکا و اشرف غنی در طرح های جداگانه خود برای صلح مسایلی را مطرح کرده اند که طالبان آن را نپذیرفته است بنابراین عملی شدن این طرح ها امکانپذیر نیست.

روزنامه آمریکایی: طرح آمریکا و اشرف غنی برای صلح افغانستان عملی نیست

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ یادگیری، زلمی خلیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان چندی پیش در سفر به کابل طرح واشنگتن برای ایجاد دولت انتقالی صلح را با سران دولت افغانستان و احزاب و شخصیت های سیاسی این کشور مطرح نمود.

براساس پیش نویس درز کرده از طرح واشنگتن، محور این طرح ایجاد یک دولت موقت است که تا زمان برگزاری انتخابات قدرت را بدست می گیرد، اشرف غنی باید از قدرت کناره گیری کند و طالبان و دولت آینده افغانستان قدرت را بین خود تقسیم خواهند کرد.

اشرف غنی اما در تقابل با این اقدام واشنگتن، طرح پیشنهادی خویش را مطرح کرده و تاکید می کند که حاضر به استعفا و کناره گیری از قدرت نیست اما برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده است و خود نیز در این انتخابات شرکت نخواهد کرد.

نیویورک تایمز در این باره نوشت: طرح آمریکا و نیز طرح اشرف غنی شانسی برای موفقیت ندارد، زیرا طالبان هرگز نگفته است که با انتخابات موافقت می کند و یا اینکه حاضر هستند هرگونه طرح دولتی را پذیرفته و یا به تقسیم قدرت اکتفا کنند.

نهایی شدن پیش نویس طرح صلح افغانستان برای کنفرانس استانبول؛ اختلاف ها ادامه دارد

آخرین جزئیات از پیش نویس طرح صلح افغانستان؛ 30 طرح ارائه شد

این نشریه آمریکایی افزود که آمریکا به طور پیوسته از اشرف غنی فاصله گرفته و مقامات آمریکایی نیز صبر خود را با او از دست داده اند.

در ادامه نوشتار آمده است: بسیاری از آنچه که لجبازی او در امتناع از امتیاز دادن به دشمنان یا سبک برترپنداری وی در برابر دیگران خسته شده اند.

نیویورک تایمز با اشاره به برکناری های سریالی مقامات ارشد نظامی و وزیران کابینه توسط رئیس جمهور افغانستان نیز می افزاید که حلقه داخلی کوچک دستیاران نزدیک غنی در حال کوچکتر شدن است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روزنامه آمریکایی: طرح آمریکا و اشرف غنی برای صلح افغانستان عملی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه آمریکایی: طرح آمریکا و اشرف غنی برای صلح افغانستان عملی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید