ده ها مدرسه در فرانسه تعطیل و سوخت در مناطق غربی نایاب شد

به گزارش وبلاگ یادگیری به نقل از یورونیوز، با ادامه اعتراضات گسترده در پاریس و بسیاری از دیگر شهرهای فرانسه، دامنه اعتراضات جلیقه زردها در این کشور امروز دوشنبه به بخش های مختلف جامعه از جمله دانش آموزان و دانشجویان هم سرایت نموده است؛ بطوری که در اولین روز هفته، بیش از 100 دبیرستان در فرانسه پس از اعتراضات دانش آموزان تعطیل شد و کلاس های درس نیز برگزار نمی گردد.

ده ها مدرسه در فرانسه تعطیل و سوخت در مناطق غربی نایاب شد

همچنین به دلیل مسدودکردن معابر و برخی از بزرگراه ها توسط جلیقه زردها در مناطق مختلف این کشور، سوخت رسانی به پمپ های بنزین به تعویق افتاده است و نزدیک به 75 صندلی از 2200 پمپ بنزین شرکت توتال به ویژه در بخش غربی بسته شده اند.

همزمان سخنان یکی از جلیقه زردها در رادیوی فرانسه نقدها فراوانی را برانگیخته است. کریستوف شلانسون که او را سخنگوی جنبش جلیقه زردها معرفی نموده اند، می گوید دولت کنونی باید هرچه زودتر استعفا دهد و یک ژنرال ارتش مانند دوویلیه جانشین او گردد. این در حالیست که شماری از اعضای جلیقه زردها نیز اعلام نموده اند که این فرد به هیچ عنوان سخنگوی این حرکت نیست و جنبش آن ها رهبری و جهت گیری سیاسی ندارد.

ژنرال دو ویلیه فرمانده ارتش فرانسه در پی اعتراض به بودجه تصویبی ارتش از سوی دولت امانوئل ماکرون در سال گذشته میلادی در یک حرکت بی سابقه از مقام خود استعفا داد.

شهروندان فرانسوی که در اعتراضات سراسری علیه افزایش مالیات سوخت از روز 17 نوامبر در خیابان ها و بزرگراه های شهرهای مختلف فرانسه شرکت می نمایند خود را جلیقه زردها نام نهاده اند.

جلیقه زرد، جلیقه ای به رنگ زرد شبرنگ است که طبق قوانین هدایت و رانندگی در فرانسه هر خودرو باید به آن مجهز باشد تا در صورت نقص فنی و توقف خودرو در میان بزرگراه، راننده باید آن را بر تن کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ده ها مدرسه در فرانسه تعطیل و سوخت در مناطق غربی نایاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده ها مدرسه در فرانسه تعطیل و سوخت در مناطق غربی نایاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید