دشتی با هزاران خورشید!

به گزارش وبلاگ یادگیری، با فرا رسیدن شهریور، میلیون ها گل آفتابگردان که همچون خورشید در دشت های مخملین کالپوش شهرستان میامی شکفته می شوند و می درخشند، مناظر بدیع و بی نظیری در این منطقه خلق می نمایند.

دشتی با هزاران خورشید!

دشت گل های آفتابگردان کالپوش در 220 کیلومتری شمال شرقی شهرستان شاهرود و در منطقه گردشگری کالپوش شهرستان میامی قرار گرفته است.

این منطقه سرسبز و جنگلی با بارندگی کافی و اراضی بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل کاری، از موقعیت ممتاز گردشگری برخوردار است. آنچه این دشت را از نمونه های مشابه متمایز ساخته و از ویژگی های بارز آن محسوب می گردد، سطوح زیر کشت آن است که برخلاف دیگر مزارع آفتابگردان که در زمین های هموار دیده می گردد، در اینجا دشت ها، ناهموار و تپه ها آبشارگونه است که تمایز رنگی بی نظیری را خلق می نماید.

کاشت آفتابگردان در این منطقه در اوایل بهار به صورت دیم و آبی است و انواع مختلف آن را شامل می گردد که از گونه های ژنتیکی جدید آن می توان به انواع پا کوتاه و درشت دانه اشاره نمود.

گیاه آفتابگردان در اکثر نقاط دنیا کشت گردیده و از تخم آفتابگردان روغنی گرفته می گردد که اشباع نگردیده است و برای پخت و پز مناسب است. شهریور بهترین فرصت برای سفر به دشت گل های آفتاب گردان منطقه کالپوش شهرستان میامی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دشتی با هزاران خورشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشتی با هزاران خورشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید