درخواست ملاقات همسر نازنین زاغری با ظریف

به گزارش وبلاگ یادگیری، روزنامه ایندیپندنت در خبری ادعا کرد که ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، در نامه ای خواهان ملاقات با محمدجواد ظریف برای معین سرنوشت همسرش شد.

درخواست ملاقات همسر نازنین زاغری با ظریف

به گزارش وبلاگ یادگیری این روزنامه با انتشار نامه ای به نقل از ریچارد رتکلیف خطاب به محمد جواد ظریف، مدعی شد که وی از کوشش های ظریف برای مرخصی سه روزه نازنین زاغری تشکر نموده است.

در بخشی از این نامه اشاره گردیده که وی از آلیستر برت، معاون وزیر خارجه انگلیس، درخواست نموده از وضعیت نازنین زاغری آگاه گردد و همچنین از انگلیس حمایت دیپلماتیک برای همسرش را خواهان گردیده است.

ایندیپندنت مدعی شد که در این نامه اعلام گردیده تا سه هفته آتی نیمی از حبس زاغری سپری و شرایط برای آزادی بی قید و شرط وی فراهم خواهد شد.

به ادعای این روزنامه ریچارد رتکلیف در این نامه بیان نموده که او و نازنین زاغری هم زمان با نشست های مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک خواهند شد.

وی در ادامه خواهان ملاقات با محمدجواد ظریف بر سر مسئله نازنین زاغری شد.

به گزارش وبلاگ یادگیری، اخیرا نازنین زاغری به منظور دیدار با خانواده اش به مدت سه روز از زندان اوین به مرخصی رفت.

پس از این مرخصی، سفیر ایران در انگلیس در صفحه توئیترش از استقبال رسانه های انگلیس نسبت به مرخصی نازنین زاغری اطلاع داد.

بعیدی نژاد اعلام نمود: افکار عمومی و تقریبا تمامی رسانه های تصویری و نوشتاری انگلیس در سطح وسیعی از تصمیم مقامات کشورمان برای صدور اجازه مرخصی خانم زاغری از زندان برای دیدار با فرزند و خانواده اش تشکر و استقبال نمودند.

جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس نیز با ابراز خشنودی از مرخصی سه روزه نازنین زاغری گفته بود که امیدوار است این اقدام همان گونه که از سوی خانواده خانم زاغری نیز عنوان گردیده است، به آزادی دائمی وی منجر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست ملاقات همسر نازنین زاغری با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ملاقات همسر نازنین زاغری با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید