خبرنگاران دفاتر تسهیلگری نقش راهبردی در توسعه سرمایه اجتماعی دارند

به گزارش وبلاگ یادگیری، سنندج - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دفاتر تسهیلگری در محلات نقش مهم و راهبردی در توسعه زیرساخت ها و سرمایه های اجتماعی دارند.

خبرنگاران دفاتر تسهیلگری نقش راهبردی در توسعه سرمایه اجتماعی دارند

حسین خوش اقبال روز چهارشنبه در جلسه آنالیز شرایط فعالیت دفاتر تسهیلگری استان گفت: با توجه به اهمیت توسعه همه جانبه در شهرها و مناطق روستایی راه اندازی دفاتر تسهیلگری می تواند گام مهمی در جهت توسعه اجتماعی باشد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر نیز این دفاتر می توانند برای مقابله با شیوع بیماری کرونا به وسیله مطلع سازی و ارائه خدمات مورد نیز به احاد جامعه زمینه گسترش بیماری کرونا را کاهش دهند و با توسعه و استمرار فعالیت های آموزشی به وسیله این دفاتر می توان گام های تاثیرگذاری را برای مقابله با این بیماری برداشت.

خوش اقبال خواهان مشارکت بیشتر خیرین در تقویت مباحث اجتماعی شد و تاکید نمود: دفاتر تسهیلگری با شناسایی خیرین و افراد صاحب نفوذ در جامعه و با جذب یاری های مردمی باید خدمات مورد احتیاج را با افراد تحت پوشش خود ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همچنین بر لزوم شناسایی خانواده های بی بضاعت و کم توان مالی و معرفی آنها جهت دریافت یاری های دستگاه های اجرایی متولی و نیز خیرین اجتماعی به وسیله این دفاتر تاکید نمود.

وی گفت: دفاتر تسهیلگری می توانند با مشارکت و همراهی با استانداری و فرمانداران و سایر مدیران دستگاه های اجرای در انجام برنامه های اجتماع محور مصوب دولت به ویژه در توزیع مناسب یاری های مردمی و دولتی و تحقق اهداف مشخص شده نقش انکارناپذیری را ایفا نمایند.

خوش اقبال خطاب به مدیران دفاتر تسهیلگری استان کردستان یاداور شد: جذب و جلب اعتماد همه اقشار جامعه و ایجاد ارتباط مناسب بین مردم و دولت را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهید.

وی اضافه نمود: حضور فعال کارشناسان دفاتر تسهیلگری در حوزه های مالی، حقوقی، شهرسازی، علوم اجتماعی و مددکاری اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و ما بایستی از همه توان خود برای رسیدن به برنامه های پیش بینی شده استفاده کنیم.

معاون استاندار کردستان اضافه نمود: توانمندسازی محلات و مناطق حاشیه شهرها از وظایف مهم دفاتر تسهیلگری است که باید با همکاری مردم و دولت وظایف دفاتر به طور دقیق اجرا و پیاده سازی گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دفاتر تسهیلگری نقش راهبردی در توسعه سرمایه اجتماعی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دفاتر تسهیلگری نقش راهبردی در توسعه سرمایه اجتماعی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید