حداقل دستمزد 99 تغییر می نماید؟

به گزارش وبلاگ یادگیری، به گزارش تجارت نیوز، بعد از این که حداقل دستمزد کارگران معین و با واکنش های متعددی از سوی مجلس, کارشناسان مالی و کارگران روبرو شد، گویا بحث بازنگری در دستمزد داغ شده است.

حداقل دستمزد 99 تغییر می نماید؟

روز گذشته نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلساتی با حضور نمایندگان دولت به بحث بازنگری دستمزد کارگران پرداخته و 5ساعت جلسه بدون نتیجه معین انتها یافت. امروز نیز ادامه جلسات با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در حال برگزاری است.

عدم رضایت نمایندگان کارگران از حداقل دستمزد و افزایش حق مسکن از مواردی است که در جلسه بحث و آنالیز شده، اما هنوز به نتیجه معین نرسیده است.

وزارت کار در صندلی دولت تا به امروز بخشنامه دستمزد را ابلاغ نکرده است. به گفته یکی از اعضای شورای عالی کار، کارفرمایان برای پرداخت حقوق فروردین ماه می توانند مطابق ماه های قبل دستمزد را پرداخت، اما بعد از ابلاغ بخشنامه ما به التفاوت را واریز نمایند.

نظرات کارگران و کارفرمایان درباره دستمزد 99

علی اصغر آهنی ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه نظرکارگران رشد 85 درصدی مزد بود، گفت: گروه کارفرمایی حتی زیر بار رشد 34درصدی مجموع دریافتی نمی رفت که با صحبت های وزیر، قبول کردیم.

فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار نیز درباره افزایش مزد کارگران گفت: شورای عالی کار تصمیم گرفته بود رقمی اعلام گردد که 2.8 میلیون تومان را پوشش دهد. نمایندگان کارگران به روی این موضوع بحثی نداشتند، بحث از آنجا شروع شد که کارگران می گفتند اگر قرار است 2.8 میلیون تومان لحاظ گردد، آیتم حداقل دستمزد (پایه) باید چشمگیر باشد، چرا که این رقم مبنای تصمیم گیری افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و مبنای تصمیم گیری بنگاه های خرد کشور است. مؤلفه های دیگر را مثل نرخ تفاوت تطبیق که در مصوبه دولت رخ داد؛ انجام دهیم. از اینجا به بعد که کارگران این پیشنهاد را بیان کردند، مسائل شروع شد. تیم مالی دولت نپذیرفتند که این اتفاق بیفتد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "حداقل دستمزد 99 تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل دستمزد 99 تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید