جهاد کشاورزی متولی موزه کشاورزی نیست

به گزارش وبلاگ یادگیری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: موزه کشاورزی به صورت خصوصی راهنمایی می گردد و جهاد کشاورزی متولی این موزه نیست بااین حال مسئله ای برای حمایت از موزه نداریم.

جهاد کشاورزی متولی موزه کشاورزی نیست

فاطمه خمسه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ یادگیری، با اشاره به مسائل موجود در موزه کشاورزی استان اظهار کرد: این موزه به صورت خصوصی راهنمایی می گردد و از سوی جهاد کشاورزی ساختمان سپه دار و امکاناتی که در اختیار داریم هم حتی المقدور در اختیار آقای مرتضی تدین به عنوان مدیر این موزه قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: مرتضی تدین با توجه به عشق و علاقه ای که به این کار دارد ابزار و ادوات مختلف کشاورزی را در این مکان جمع آوری نموده که این علاقه و همت وی بسیار قابل احترام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین توضیح داد: کسی مانند وی در این مسیر وارد نگردیده که آثار، ادوات و ابزار نسل گذشته دشت قزوین و کشاورزی کشور را جمع کند و این همت وی جای تقدیر و تشکر دارد.

این مسئول اعلام نمود: سازمان میراث فرهنگی استان برای جلوگیری از تخریب ساختمان سپه دار که در حال حاضر موزه کشاورزی در این ساختمان واقع شده است کوشش نموده و شنیده ام که برای تقویت پایه های آن در امسال برنامه هایی را اجرا خواهد نمود.

خمسه با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی از ادامه عملکرد این موزه استقبال می نماید، گفت: موزه کشاورزی سرپا است و مشکل خاصی ندارد اما دلیل اینکه چرا تاکنون نتوانسته صندلی خود را پیدا کند را باید ریشه یابی کرد چرا که بسیاری از موزه ها در سطح استان نیز مانند این موزه مغفول واقع گردیده اند.

وی تأکید کرد: اگر تبلیغات مناسب برای این موزه توسط بخش خصوصی و میراث فرهنگی استان صورت بگیرد بی شک می توان این موزه را بیش از همیشه به عموم مردم معرفی کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام نمود: جهاد کشاورزی متولی فراوری و کشاورزی است نه متولی موزه کشاورزی لذا اگر از طریق تبلیغات رسانه ای و میدانی و فعالیت سازمان های مردم نهاد برای معرفی آن اقدام گردد بسیاری از افراد که در جریان فعالیت های این موزه نیستند آن را شناخته و برای بازدید از آن خواهند آمد.

وی در خصوص امکاناتی که از سوی جهاد کشاورزی برای موزه کشاورزی اختصاص یافته است، اعلام نمود: علاوه بر ساختمان موزه تمامی هزینه های جاری مثل آب، برق، گاز، تلفن این موزه از سوی جهاد کشاورزی پرداخت گردیده است.

این مسئول عنوان نمود: جهاد کشاورزی عملاً نمی تواند نیرویی را برای این موزه و برای بخش خصوصی بگمارد.

خمسه در سرانجام بر اعلام آمادگی جهاد کشاورزی برای برگزاری جلساتی با مرتضی تدین برای آنالیز این مسئله تأکید و عنوان نمود: آماده ایم طی جلساتی تا جایی که ممکن است برای برطرف مسائل آن قدم برداریم و مسئله ای برای حمایت از موزه نداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جهاد کشاورزی متولی موزه کشاورزی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهاد کشاورزی متولی موزه کشاورزی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید