توصیه های تغذیه ای به سالمندان همزمان با روز جهانی سالمندان

به گزارش وبلاگ یادگیری، سالمندان باید موضوع رژیم غذایی خود را جدی گرفته و تا جای ممکن با مشورت مشاور تغذیه به بحث تغذیه خود اهمیت داده و توجه نمایند.

توصیه های تغذیه ای به سالمندان همزمان با روز جهانی سالمندان

بر اساس این گزارش، استفاده از انواع میوه، سبزیجات و حبوبات برای سالمندان بسیار مفید است، اما به دلیل مسائل گوارشی که ممکن است این مواد غذایی برای سالمندان ایجاد کند، بهتر است آنها را به صورت پخته مصرف نمایند، ضمن اینکه عدس از جمله حبوباتی است که خوردن آن برای سالمندان توصیه می گردد.

این گزارش می افزاید، حبوبات و غلات می توانند جایگزین خوبی برای گوشت قرمز باشند و استفاده از گوشت سفید به ویژه ماهی به جای گوشت قرمز، می تواند بخشی از کمبود آهن و ید مورد احتیاج سالمندان را جبران کند، و البته ارزش غذایی ماهی دریایی به مراتب بیشتر از ماهی پرورشی است.

گزارش فوق در انتها ضمن توصیه به استفاده از لبنیات کم چربی از جمله شیر، ماست و دوغ کم چرب از سوی سالمندان به ویژه برای نوشیدن شیر با توجه به لاکتوز موجود در آن به عنوان منبع غنی کلسیم، بر استفاده متعادل از مواد نشاسته ای مانند نان، برنج و ماکارونی برای سالمندان و عدم استفاده از مواد قندی از جمله انواع شیرینی و شکلات از سوی سالمندان تاکید نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توصیه های تغذیه ای به سالمندان همزمان با روز جهانی سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های تغذیه ای به سالمندان همزمان با روز جهانی سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید