توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032، ترامپ: بسیار هیجان انگیز است

به گزارش وبلاگ یادگیری، رهبران دو کره در بیانیه مشترک امروز (چهارشنبه) خود توافق کردند تا میزبانی مشترک بازی های المپیک 2032 را برعهده بگیرند.

توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032، ترامپ: بسیار هیجان انگیز است

به گزارش وبلاگ یادگیری، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این بیانیه همچنین آمده که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی هم چنین توافق کردند تا به صورت مشترک در رقابت های بین المللی شامل المپیک 2020 در توکیو، ژاپن حضور یابند.

ایده میزبانی مشترک بازی های تابستانی در 2032 اخیرا توسط دو جونگ – هوان، وزیر ورزش کره جنوبی مطرح گردیده بود.

وی گفته بود که میزبانی مشترک این بازی ها در نتیجه موفقیت آمیز بودن بازی های المپیک زمستانی در پیونگ چانگ در کره جنوبی است که در آن حضور ورزشکاران کره شمالی به کاهش تنش بین دو کره یاری کرد.

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از تحولات امروز در نشست بین دو کره در پیونگ یانگ استقبال کرد و آن را بسیار هیجان انگیز خواند.

ترامپ با اشاره به صحبت های رهبران دو کره در توئیتر خود نوشت: کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به حضور کارشناسان خارجی برای رصد تخریب سایت اتمی موافقت نموده است. دیگر نه راکتی و نه آزمایش اتمی خواهیم داشت.

وی همچنین درباره توافق دو کره برای برگزاری مشترک بازی های المپیک 2032 نیز در توئیتر خود نوشت: دو کره توافق کردند تا میزبانی مشترک المپیک 2032 را برعهده بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032، ترامپ: بسیار هیجان انگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032، ترامپ: بسیار هیجان انگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید