ترامپ می گوید ژنرال هایش شعور مالی ندارند

به گزارش وبلاگ یادگیری، نیویورک تایمز گزارش داد، دونالد ترامپ نگران است که ژنرال ها و آژانس های اطلاعاتی کشورش در تجزیه و تحلیل اطلاعاتی خودشان مسائل تجاری و مالی را در نظر نگیرند.

ترامپ می گوید ژنرال هایش شعور مالی ندارند

به گزارش وبلاگ یادگیری، یک مقام سابق دولت آمریکا به نیویورک تایمز گفت: دونالد ترامپ گاها پس از جلسات امنیت ملی گلایه می نماید و می گوید ژنرال های من تجارت نمی فهمند.

براساس گزارش ها، ترامپ تاکید داشت مقام های امنیتی تجارت و اقتصاد را در کانون تمرکزشان قرار دهند و بعضی از مقام ها را وادار می نماید تا درباره جنبه های مالی درگیری های بین المللی فکر نمایند.

گرت مارکز، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به تایمز می گوید: تمرکز مالی رئیس جمهوری آمریکا واضح است؛ تاکید او افزایش مسوولیت پذیری متحدان ناتو و فشار بر متحدان و شرکا برای حمایت بیشتر از منافع مشترکمان را شامل می گردد.

به گفته مقام های کاخ سفید، ترامپ همچنین در جلسات اطلاعاتی و نظامی درباره هزینه پایگاه های خارجی آمریکا و هزینه دفاعی برای متحدان آمریکا سوال نموده است.

گرچه کارشناسان از تمرکز مالی رئیس جمهوری آمریکا انتقادی نکردند اما بعضی از آنان در گفت وگو با تایمز ابراز نگرانی کردند که سایر مسائل مهم در حوزه امنیت بین المللی از بحث خارج شوند. داگلاس وایز، عضو سابق سیا و معاون ارشد سابق در آژانس اطلاعات دفاعی درباره این جلسات روزانه به تایمز گفت: اگر ترامپ براساس نیازهایش اقدام کند، خوب است و امتیاز اوست. اما اگر او اطلاعات را با این دخل و تصرف خودش پایمال کند، اصلا یاری نماینده نیست. او دیگر تصمیمات آگاهانه اتخاذ نمی نماید زیرا او تصمیماتش را براساس اطلاعاتی می گیرد که می توانست داشته باشد اما ندارد.

ترامپ در گذشته به صورت علنی از مقام های اطلاعاتی ارشد انتقاد نموده و منجر شد تا آنگوس کینگ، از سناتور سرشناس آمریکا هشدار بدهد که چنین انتقادی از جانب رئیس جمهوری آمریکا می تواند تبعاتی برای جلسات اطلاعاتی داشته باشد. کینگ به نیویورک تایمز گفت: مشکل اینجاست که این پیغام به آژانس های اطلاعاتی ارسال می گردد؛ اطلاعاتی که نمی خواهم بشنوم به من نگویید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ می گوید ژنرال هایش شعور مالی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ می گوید ژنرال هایش شعور مالی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید