افزایش 667 درصدی بارندگی در مشهد، همچنان احتیاج به صرفه جویی است

به گزارش وبلاگ یادگیری، سرمای هوا بدون بارش برف و باران این روزها نگرانی مردم مشهد از داشتن زمستانی بدون بارش را به دنبال داشته و بسیاری نگران کمبود منابع آبی در سال آینده هستند.

افزایش 667 درصدی بارندگی در مشهد، همچنان احتیاج به صرفه جویی است

اگر چه هنوز تا انتها زمستان 2 ماه دیگر باقی مانده و احتمال بارش برف و باران نیز با قوت ادامه دارد، اما آمار و اطلاعات بارش ها در فصل آبی جدید که از مهرماه شروع شده کمی از نگرانی ها را مرتفع می نماید و البته هنوز مردم باید صرفه جویی در مصرف آب را جدی بگیرند.

طبق اطلاعات ثبت شده در مرکز باران سنجی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در 4 ماه ابتدای امسال در مشهد 73.7 میلیمتر باران وبرف باریده که این میزان نسبت به مدت مشابه 4 ماه ابتدای سال 96 از مهر تا انتها دی حدود 667 درصد(6برابر) افزایش یافته است.

سال گذشته در بازه 4 ماهه تنها 9.7 میلیمتر بارندگی در مشهد ثبت شده بود که با نزول بیشتر رحمت الهی، امسال وضعیت مناسب تری را تاکنون نسبت به سال گذشته شاهد هستیم که البته این به معنای وضعیت مطلوب نیست و هنوز میزان بارش ها اندک است.

خوشبختانه این روند در همه شهرستان های خراسان رضوی نیز ادامه داشته به صورتی که بیشتر افزایش با 3947 درصد مربوط به رشتخوار با بارش60.7 میلیمتری و کمترین میزان 173 درصد و بارش 40.9 میلیمتری مربوط به تربت جام بوده است.

وضعیت بارش ها در مشهد نسبت به دوره آماری که مربوط به سال 1329 است نیز 66.7 درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش 667 درصدی بارندگی در مشهد، همچنان احتیاج به صرفه جویی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 667 درصدی بارندگی در مشهد، همچنان احتیاج به صرفه جویی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید