اعلام رسمی تکذیب ماجرای گردشگران عرب در مشهد

به گزارش وبلاگ یادگیری، نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با حضور علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید. در این نشست، رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه طرح اشتغال روستایی ابتدا به حوزه صنعت و کشاورزی اختصاص داشت، گفت: پس از مذاکرات 1200 میلیارد تومان به حوزه گردشگری و 1200 میلیارد تومان به حوزه صنایع دستی اختصاص یافت که باید به همین میزان مبلغ از سوی بانک ها به این حوزه ها اختصاص یابد، اما مسئله ای که در این بخش وجود داشته این است که بانک ها از هنرمندان صنایع دستی و گردشگری تضامینی درخواست می نمایند که همین پرداخت تسهیلات را سخت نموده است.

اعلام رسمی تکذیب ماجرای گردشگران عرب در مشهد

مونسان با بیان اینکه سامانه ای طراحی گردیده که بر فعالیت تورها نظارت لحظه ای داشته باشد، ادامه داد: اگر یک گردشگر ایرانی به خارج از کشور سفر کند و متناسب با آنچه که ابتدا اظهار گردیده خدمات ارائه نگردد، می تواند به صورت لحظه ای گزارش دهد تا گردشگر اثرات آن را در همان سفر مشاهده کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه 5 ماهه نخست امسال 45درصد رشد گردشگر خارجی داشته ایم، اضافه نمود: حدود 1400 میلیارد تومان صنایع دستی در داخل کشور به فروش رسیده و 281 میلیون دلار نیز صادرات در این بخش انجام شده است.

او با اشاره به برخی حواشی ایجاد گردیده درباره سفر اعراب به شهر زیارتی مشهد، ادامه داد: دادستانی به این موضوع ورود نموده و مطالب عنوان گردیده توسط آن فرد صحت نداشته است، البته هر زمانی که ورود گردشگر اعراب به کشور گسترش یافته است، چنین موضوعاتی و حواشی توسط برخی افراد ایجاد گردیده است.

مونسان تاکید نمود: با مدیران کل خراسان و مازندران تماس هایی داشته ام و تاکید گردیده که در حوزه گردشگری چنین مباحثی وجود نداشته و اگر در حوزه های لایه پشت شهرها چنین مباحثی مطرح است باید توسط ارگان های دیگری همانند نیروی انتظامی به این موضوع ورود گردد.

او با بیان اینکه در حوزه زیرساخت های گردشگری وضعیت نسبت به گذشته تغییر نموده است، توضیح داد: 1900 پروژه در حوزه گردشگری تعریف گردیده که 43هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در این پروژه هاست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: حوزه گردشگری فرابخشی است و اگر سایر بخش ها همانند ناوگان حمل و نقل هوایی، همراهی های لازم را در این بخش نداشته باشند، این حوزه زمین گیر می گردد، بنابراین ابزارهای گردشگری در دست سازمان میراث فرهنگی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعلام رسمی تکذیب ماجرای گردشگران عرب در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام رسمی تکذیب ماجرای گردشگران عرب در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید