اعلام آمادگی 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی برای خدمت رسانی در شرایط کرونایی

به گزارش وبلاگ یادگیری، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 30 پزشک، 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی اعلام آمادگی نموده اند که در صورت احتیاج در اختیار مجموعه علوم پزشکی قرار خواهند گرفت.

اعلام آمادگی 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی برای خدمت رسانی در شرایط کرونایی

حسن جعفری در نشست هم اندیشی استاندار خراسان رضوی با مدیران رسانه های استان که در سالن جلسات شهید باهنر استانداری برگزار گشت، اظهار کرد: جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان به صورت شبانه روزی مسائل مرتبط با کرونا را پیگیری می نماید.

وی اضافه نمود: هشت کمیته در ذیل این ستاد تشکیل شده که مباحث پشتیبانی، پیشگیری، بهداشت، درمان و سیاستگذاری برای ادامه کار را رصد می نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، مرجع اطلاع رسانی و پاسخگویی دانشگاه علوم پزشکی است، در این راستا آمار روزانه هر روز از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام می گردد و هیچ دغدغه ای در این زمینه وجود ندارد.

جعفری با اشاره به راه اندازی مراکز مراقبت از بیماران در خارج از بیمارستان، توضیح داد: مجموعا 25 هزار تخت نقاهتگاهی (تکمیل درمان) در قالب طرح مراقبت از بیماران در خارج از بیمارستان راه اندازی شده است.

وی در مورد آمار حوزه داوطلبین مقابله با کرونا، گفت: در حال حاضر 30 پزشک، 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی اعلام آمادگی نموده اند که در صورت احتیاج در اختیار مجموعه علوم پزشکی قرار خواهند گرفت. سازمان های مردم نهاد یا سمن ها در حوزه های اجتماعی ساماندهی شدند و اقدامات بسیار خوبی اجرا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بیان نمود: ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان همچنان مسائل را پیگیری و از توان تخصصی پزشکان و اهل فن در حوزه بهداشت و درمان استفاده ویژه ای می نماید؛ تا به امروز حداقل هشت جلسه تخصصی با پزشکان صاحب نظر برگزار گشته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در ادامه علی رسولیان، معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مباحث حول محور کرونا، اظهار کرد: در حوزه تامین، توزیع و نظارت، تصمیمات بسیار شجاعانه ای در ستاد تدبیر استان گرفته شد که تا به امروز براساس آن عمل نموده ایم.

وی بیان نمود: در خراسان رضوی اولویت خود را بر تامین ماسک و مواد ضدعفونی نماینده گذاشته ایم. استان حدود 12 هزار لیتر فراوری الکل داشت و هم اکنون میزان ظرفیت فراوری الکل استان بالغ بر 25 هزار لیتر است.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: زمان آغاز کار حدود 25 هزار ماسک پزشکی در استان فراوری می شد، اما اکنون ظرفیت فراوری روزانه 200 هزار ماسک پزشکی توسط واحدهای فراوریی فراهم شده است، از طرفی امکان فراوری روزانه 400 تا 500 هزار ماسک غیرپزشکی در استان وجود دارد.

رسولیان با بیان اینکه در حوزه فراوری ماسک و تامین احتیاجهای دانشگاه علوم پزشکی هیچ محدودیتی وجود ندارد، بیان نمود: هم اکنون در استان روزانه حدود 20 هزار ماسک n95 فراوری می گردد که بخش عمده ای از آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می دهیم.

وی اضافه نمود: بخش خصوصی استان و مجموع تعیین های اقتصاد مقاومتی در زمینه مقابله با کرونا پای کار بودند و تا به امروز رقمی نزدیک به 20 میلیارد تومان به حوزه بهداشت، درمان و پزشکی استان از طرف بخش خصوصی یاری شده است.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی گفت: چهار میلیون و 400 هزار دستکش در استان مابین دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز درمانی و مراکز عمومی توزیع شده است. تا به امروز 41 ونتیلاتور با یاری بخش خصوصی و 32 وای پد خریداری شده که در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی نهاده شده است.

رسولیان بیان نمود: در حوزه مقابله با کرونا با پیگیری جدی استاندار خراسان رضوی، 100 میلیارد تومان اعتبار از طرف دولت در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استان نهاده شد، همچنین بلافاصله 9 میلیارد تومان از سوی استان تزریق و پنج میلیارد تومان نیز از سوی شهرداری مشهد یاری شد.

وی با اشاره به ارائه بسته های معیشتی، توضیح داد: طی چند روز گذشته و در قالب کمیته معیشتی استان نزدیک 80 هزار بسته معیشتی توزیع و در این راستا تا توزیع 300 هزار بسته توافق شده، طبق آخرین آمار نیز 300 هزار نفر از افراد احتیاجمند تقریبا شناسایی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام آمادگی 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی برای خدمت رسانی در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی 200 پرستار و هزار نیروی خدماتی برای خدمت رسانی در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید