اعطای تسهیلات بازسازی به سیل زدگان لرستان و خوزستان

به گزارش وبلاگ یادگیری، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از پرداخت تسهیلات برای بازسازی مناطق سیل زده اطلاع داد.

اعطای تسهیلات بازسازی به سیل زدگان لرستان و خوزستان

اسماعیل نجار در گفت وگو با وبلاگ یادگیری، در این باره گفت: به دنبال بارش اخیر باران در استان لرستان شاهد بودیم که بیش از 50 میلیمتر بارندگی در زمانی کوتاه در این استان به ثبت رسید. این بارندگی ها دوره بازگشتی صد ساله داشته است.

وی با بیان اینکه جاری شدن سیلاب سبب وارد شدن خسارات به بعضی واحدهای زیرزمینی و همکف در استان لرستان شده بود، گفت: همچنین با توجه به افزایش حجم آب رودها و ورد آب به پشت سدها شاهد آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب در بعضی از مناطق استان خوزستان نیز بودیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه نمود: به همین دلیل نیز رئیس جمهور دستور بازدید از مناطق سیل زده را داده و بنده امروز به همراه جناب آقای واعظی اقدام به بازدید از مناطق سیل زده در شهرستان های پلدختر، خرم آباد، الیگودرز و… در استان لرستان کردم و عصر امروز نیز به منظور بازدید از مناطق سیل زده در استان خوزستان از مناطق مختلف این استان نیز بازدید خواهیم کرد.

نجار با بیان اینکه جلسه مدیریت بحران استان لرستان تشکیل و تدابیر مناسب در این زمینه اتخاذ شد، گفت: مقرر شد تا 4 میلیارد تومان تنخواه برای امور اولیه و فوری در اختیار استان لرستان قرار بگیرد و مابقی خسارات نیز بعد از جمع بندی گزارش های ارزیابی پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اینکه آیا نسبت به وقوع این سیلاب هشدار داده شده بود یا خیر؟ اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه مورد فوتی نداشته است و اتفاقاً یکی از دلایل آن همین پیش بینی به موقع بود. ما به دستگاه های مختلف در این زمینه هشدارهای لازم را داده بودیم.

وی در خصوص خسارات وارد شده به واحدها نیز گفت: این موضوع در حال آنالیز است و خسارت های ناشی از فعل از سوی کارشناسان آنالیز خواهد شد. پس از تکمیل جمع بندی ها پس از آن روند بازسازی و اعطای تسهیلات با توجه به میزان خسارت و واحدهای شهری و روستایی به حادثه دیدگان پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: اقدامات در حال اجرا است و خوشبختانه وضعیت در این مناطق به سمت عادی شدن در حال حرکت است.

همچنین خبرنگار وبلاگ یادگیری در منطقه لرستان نیز گزارش داد که اسماعیل نجار درحاشیه بازدید از مناطق سیل زده این استان گفته است: دستگاه های مربوطه خسارت سیل لرستان را برآورد نمایند تا آن را براساس دستورالعمل به دولت ارائه دهیم و هنوز برآوردی از خسارت نشده و دستگاه ها در حال جمع بندی هستند. نجار با اشاره به اینکه خانه ها هر کدام دستورالعملی دارند، یادآور شد: اگر خانه ها تعمیری باشد، مبلغی به عنوان تسهیلات ارزان قیمت و مبلغی بلاعوض پرداخت می گردد. اگر خانه ها بازسازی باشد، تسهیلات بیشتر است و برای خانه های شهری حدود 50 میلیون تومان و 17 تا 18 میلیون نیز تسهیلات بلاعوض خواهیم داد. وی یادآور شد: سازمان مدیریت بحران اعتبارات خوبی دارد و اگر مسائل و مسائل اقتصادی دولت نباشد، وضعیت اعتبارات بحرانی خوب است. به طوریکه دو درصد از اعتبارات کشور برای مقابله با بحران و سه درصد برای پیشگیری اختصاص می یابد و با توجه به میزان بودجه در حال حاضر 20 میلیارد تومان اعتبار داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعطای تسهیلات بازسازی به سیل زدگان لرستان و خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات بازسازی به سیل زدگان لرستان و خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید